قبل از انجام لیزر موهای زائد چه نکاتی رعایت کنیم؟

آموزشهای تخصصی در زمینه لیزر پوست

سه شنبه ۲۸ دی ۰۰

قبل از انجام لیزر موهای زائد چه نکاتی رعایت کنیم؟

۷ بازديد
تراشیدن، کندن، موم انداختن، ….  تمامی اینها زمان بر است. افراد ترجیح می دهند که پوستی بدون مو و صاف داشته باشند، به نظر می رسد که اینها تنها گزینه های موجود می باشند. اگر می خواهید که مقدار کمی پول پس انداز کنید، شما می توانید برای دسترسی به نتیجه ای ماندگارتر انتخاب مناسبتری داشته باشید: لیزر موهای زائد. این روش با تکنولوژی بالا از نور برای از بین بردن فولیکول ها استفاده می کند و پوستی بدون کرک را برای شما ایجاد می کند. ما از چند فرد متخصص درخواست کرده ایم که اطلاعاتی را که شما برای انجام این رویکرد دارید به ما ارائه دهند.


نکات جالب درباره ی لیزر موهای زائد:

از بین بردن موهای زائد با لیزر آن قدرها که به نظر می رسد پیچیده نیست. هر خدماتی با کلمه “لیزر” در نام خود ممکن است به نظر ترسناک باشد، اما در واقع بسیار ساده است. درواقع انرژی به دست آمده از لیزر، توسط رنگدانه ی موجود در فولیکول مو، جمع شده و باعث از بین رفتن ریشه آن می شود. زمانی که ریشه از بین رفت، نمی تواند موی بیشتری تولید کند.

انواع لیزر

به گفته ی راشل شاروف، متخصص زیبایی در مرکز لیزر و پوست شناسی، سه نوع اصلی لیزر وجود دارد. در اینجا خلاصه ای از محبوب ترین انواع لیزر آورده ایم:

#دیود:

لیزر دیود برای پوست های روشن و تیره بسیار مؤثر است.

#الکساندرایت:

دستگاه لیزر الکساندرایت سریعترین نوع دستگاه لیزر می باشد و برای درمان نواحی بزرگتر بدن در بین بیمارانی که دارای ترکیبات رنگ زیتونی روشن هستند بهتر عمل می کند.

#Nd:YAG:

این لیزر با پالس طولانی می تواند به طور ایمن بر روی تمام انواع پوستها از جمله پوست برنزه عمل کند.این نوع لیزر در مقایسه با دیگر انواع لیزر برای موهای سبک یا ریز اثربخشی کمتری دارد.

بهترین قسمت های بدن برای لیزر

لیزر موهای زائد بر روی چهار قسمت بهتر عمل می کند. در حالی که لیزر موهای زائد می تواند بر روی هر قسمتی از بدن برای زدودن مو از آن کار کند ، لیزر به طور ویژه بر روی نواحی بیکینی، لب، چانه و زیر بغل اثربخشی بالایی دارد.کدام دسته از افراد مناسب برای لیزر موهای زائد می باشند؟

افرادی با موی ضخیم، مجعد و تیره بهترین گزینه برای از بین بردن مو توسط لیزر هستند. اگر شما موی تیره ای دارید و تا به حال از سمج بودن آنها در رشد مجدد ناراحت بوده اید، لیزر به رنگدانه یا پیگمنت در فولیکول مو جذب می شود. کار بر روی موی ضخیم تر اندکی بیشتر طول می کشد. برخی از موها بسیار مقاوم هستند و گاهی اوقات موهای جدید به دلیل تغییرات هورمونی یا فعال شدن دیگر پیازهای مو در طول دوره درمانی ظاهر می شوند

قطع مصرف داروهای خاص

 

هر دارویی که که به نور حساس باشد باید حداقل یک هفته پیش از لیزر کردن قطع شود. او همچنین یادآوری می کند که آنتی بیوتیک ها می توانند به نور حساس باشند، بنابراین اگر شما مبتلا به عفونت باشید، درمان خود را باید چند هفته عقب بیاندازید.

توجهبیماران نباید از پمادهای مراقبت از پوست با مواد فعال قوی مانند رتینوئیدها و یا اسیدهای هیدروکسیل آلفا استفاده کنند. این مواد می توانند گردش سلولی پوست را افزایش دهند، پوست را نسبت به خورشید و دوره ی درمانی حساس تر کنند. اگر شما مطمئن نباشید که آیا داروی شما اثری منفی بر عمل لیزر موی زائد شما دارد، پیش از آن با پزشک خود مشورت کنید.

مشاهده نتیجه واقعی پس از گذشت ۶ الی ۸ جلسه

هر کسی متفاوت می باشد، بنابراین مقدار جلساتی که هر شخص باید بردارد در هر فردی متفاوت است. لیزر مو زمانی عمل می کند که مو در حالت رشد فعال خود باشد. بخش های مختلف بدن دارای میزان رشد متفاوتی هستند و بنابراین بسته به نقطه ی درمانی زمان طولانی تر یا کمتری طول می کشد اما معمولا که اکثر مشتریان به طور میانگین به دوره میانگین ۶ تا ۸ بار برای از بین بردن کامل موها نیاز دارند.

 
 

میزان درد هنگام لیزر

لیزر با پمادهای بی حسی، باید راحت و بدون درد باشد، همچنین  لیزر حسی مانند چسبیدن نوار پلاستیکی بر روی پوست می باشد.  اکثر مشتریان لیزر را مانند یک نیشگون گرم و سبک توصیف می کنند.

لیزر در دوران قاعدگی

شما نباید درمان خود را به علت دوره ی قاعدگی لغو کنید. تداوم در درمان بسیار مهم می باشد. حتی اگر خانمی در دوره ی قاعدگی باشد و در جلسه لیزر ناحیه ی بیکینی خود باشد، ما از او می خواهیم که در روز انجام عمل لیزر از تامپون استفاده کند و لیزر خود را به علت پریود بودن عقب نیندازد.

 

شیو کردن موها قبل از لیزر

تنها یک کار وجود دارد که شما قبل از قرار لیزر خود باید انجام دهید و آن اصلاح کردن ناحیه مورد نظر به وسیله تیغ یا ژیلت است. توجه داشته باید که ناحیه مورد نظر را ۲۴ ساعت قبل از جلسه لیزر با تیغ یا ژیلت اصلاح نمایید. به هبچ وجه قبل از لیزر به وسیله اپلاسیون، موچین و … موهای خود را اصلاح نکنید.

استفاده از ضدآفتاب پس از لیزر

پس از جلسه لیزر، از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید و کرم ضد آفتاب و لوسیون محافظت کننده در برابر خورشید ،نور و آب برای بدن و صورت برای شما توصیه می شود.

هزینه لیزر نواحی مختلف بدن

هزینه بستگی به نقطه ای از بدن دارد که شما می خواهید، لیزر بر روی آن انجام شود. با توجه به اینکه اغلب چند جلسه برای متوقف کردن کامل رشد مو مورد نیاز است، این روش دقیقاً یک روش ارزان قیمت نیست. اما اگرشما دوست دارید پوستی بدون مو را تجربه کنید، استفاده از تیغ یا رفتن به سالن را برای مابقی عمر خود تصور کنید. وقتی که متوجه شدید که چقدر هزینه دارد، لیزر موهای زائد یک سرمایه گذاری طولانی مدت محسوب می شود. علاوه بر این، برخی از ارائه دهندگان خدمات لیزر، پکیج هایی را برای مشتریان ارائه می دهند که چند جلسه را به طور همزمان خریداری کنند، حتما شامل تخفیف می شوند.

 

خطرات احتمالی

در حالیکه لیزر موهای زائد یک روش درمانی ایمن می باشد، اما احتمال خطر سوختگی وجود دارد. تغییر رنگ، قرمزی ، تاول زدن و زخم از عوارض جانبی بالقوه می باشند.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.