لیزر موهای زائد چیست؟

آموزشهای تخصصی در زمینه لیزر پوست

شنبه ۲۵ دی ۰۰

لیزر موهای زائد چیست؟

۲۷ بازديد

لیزر موهای زائد یک روش موثر و کارآمد برای رفع موهای زائد است. البته بهتر است بگوییم برای کاهش موهای زائد، چرا که تا کنون روشی که به طور کامل و همیشگی رشد موهای زائد را متوقف کند یافت نشده است. اما لیزر موهای زائد تا حد قابل توجهی موهای زائد و رشد آن‌ها را کاهش می‌دهد. با لیزر موهای زائد موها و پوست نواحی رشد موهای زائد نرم‌تر شده و اندک موهای رشد کرده نیز دیگر زبر نخواهند بود.

مکانیزم عمل لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد از نوع لیزرهای تابشی هستند. مکانیزم عمل لیزر موهای زائد رفع و تخریب ملانین یا همان رنگدانه‌های موجود در فولیکول یا همان پیاز مو می‌باشد. برای رفع موهای زائد از لیزر با طول موج‌های متفاوتی استفاده می‌شود. برندهای مختلف دستگاه‌های لیزر در مکانیزم عمل باهم تفاوت ندارند و یکسانند، تفاوت آن‌ها در قدرت و توان آن‌هاست. لیزر موهای زائد بر اساس طول موج آن به 3 دسته الکساندرایت (Alexandrite)، دایود (Diod) و ایندیگ (IND-yag) تقسیم می‌شوند. دستگاه‌های لیزر از ترکیبی از این 3 نوع طول موج لیزر برای رفع موهای زائد بهره می‌برند.

با شرکت در دوره آموزشی لیزر موهای زائد توانایی ارائه خدمات لیزر موهای زائد و اصول استفاده از هریک از این طول موج‌ها و تفاوت آن‌ها با یکدیگ را فرا خواهید گرفت.

روند انجام لیزر موهای زائد چگونه است؟

در طی لیزر موهای زائد نور لیزر به سمت سطح پوست فرد تابانده می‌شود و به لایه درم، جایی که فولیکول‌های مو قرار دارد نفوذ می‌کند. سپس نور توسط ملانین موجود در هر فولیکول مو جذب شده و باعث تخریب و از بین بردن فولیکول می‌شود.

مو در یک چرخه 3 فاز رشد می‌کند، این 3 فاز عبارتند از مرحله رشد، مرحله استراحت و مرحله ریزش. در طول درمان لیزر موهای زائد، در درجه اول فولیکول‌های مرحله رشد تحت تأثیر قرار می‌گیرند زیرا حاوی بیشترین رنگدانه هستند.

وقتی ملانین کم است یا اصلاً وجود ندارد، نور لیزر جذب نمی‌شود. بنابراین، اگر موها بسیار روشن (بلوند، سفید، خاکستری یا قرمز روشن) باشد، لیزر موهای زائد نه‌تنها تاثیری در کاهش موهای زائد نخواهند داشت، بلکه ممکن است باعث افزایش موهای زائد نیز بشود. اما لیزر موهای زائد روی موهای قهوه‌ای تیره، قرمز تیره و سیاه بسیار خوب عمل می‌کند.
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.