روشن کردن و شفاف سازی پوست با لیزر

با وجود آنکه لکه‌هاي سياه روي پوست هيچ مشکلي از نظر سلامتي ايجاد نمی‌کند، اما باز هم بسیاری از خانم‌ها نگران آن‌ها هستند و اين لکه‌ها تا حد زيادي باعث خجالت‌زدگي و آشفتگي آنان شده است. اگر شما هم دچار اين لکه‌هاي سياه پوستي هستيد، حتماً تا به حال روش‌هاي درماني بسيار زيادي را امتحان کرده‌ايد و از صدها نوع کرم روشن کننده پوست استفاده کرده‌ايد تا از شرّ اين لکه‌ها خلاص شويد. شايد هم با استفاده از روش شفاف کردن پوست با ليزر، قصد داشتید که حداقل اين لکه‌ها را کم‌رنگ‌تر کنيد. سفید کردن، شفاف کردن یا روشن کردن پوست، فرایندی است که طی آن تلاش می‌شود تا رنگ پوست بیمار از طریق کاهش غلظت رنگدانه ملانین در آن روشن‌تر شود. کلینیک سیب سرخ، روش‌های درمانی اختصاصی و متناسب با نوع پوست و نیازهای هر بیمار برای سفید کردن و جوانسازی پوست ارائه می‌نماید.

عوامل تعیین کننده رنگ پوست

رنگ پوست با میزان ملانین در پوست تعیین می شود. ملانین رنگ دانه ای است که توسط سلول های مخصوصی ساخته می شوند که ملانوسیت نام دارند. افرادی که پوست تیره ای دارند ملانین بیشتری دارند. میزان ملانین پوست شما عمدتا به مسائل ژنتیکی برمی گردد. قرار گرفتن در معرض نور خورشید، هورمون ها، آسیب های پوستی و قرار گرفتن در معرض بعضی از مواد شیمایی نیز بر تولید ملانین تاثیر می گذارند. تغییر در رنگ پوست اغلب به خودی خود خوب می شود. برای مثال، برنزگی پوست وقتی میزان قرار گیری در معرض نور خورشید کاهش پیدا کند، کمرنگ می شود. اما با افزایش عمر رنگ رفتگی های مشخصی از قبیل لک صورت یا لکه های کبدی کمابیش به صورت دائمی باقی می مانند.

مزایای سفید کردن پوست

نواحی خاصی از پوست که تجمع رنگدانه در آنها بیش از حد عادی است مانند خال را می‌توان با این روش از بین برده، با برداشتن خال  و رنگ آنها را مانند رنگ پوست اطراف کرد. از سوی دیگر، در موارد ابتلا به ویتیلیگو، می‌توان این عمل را بر روی پوست عادی انجام داده و رنگ آن را به رنگ پوست تحت تاثیر قرار گرفته شبیه کرد. سفید کننده‌های پوستی اگر برای مدت طولانی مصرف شوند می‌توانند باعث افزایش رنگدانه‌ها در مفاصل انگشتان پا، انگشتان دست، گوش‌ها و باسن گردند. همچنین پوست صورت نازک شده و باعثتیرگی دور چشم نیز خواهد شد.

روش‌ها


امروزه، به لطف پیشرفت های قابل ملاحظه در علوم پوست، مو و زیبایی، صرف نظر از علت داشتن پوست تیره می توانید با استفاده از ترکیب خلاقانه مواد پویای روشن شدن پوست صورت و بدن می توانید پوست سفیدتر و روشن تری داشته باشید. و اگر درد، هزینه، خطرات و عوارض جانبی را نادیده بگیریم، روش های دیگری مثل لایه برداری شیمایی، جراحی با لیزر و میکرودرم نیز برای سفید شدن پوست صورت و بدن مورد استفاده قرار می گیرند. به منظور ارزیابی بهتر گزینه های، بهتر است کلیه روش روشن سازی پوست را بررسی کنیم:

میکرودرم

روش میکرودرم روش سفید کردن پوست صورت و بدن است که در آن لایه اضافی پوست به آرامی سائیده و جدا می شود. این روش همانند روش پیلینگ شیمایی یک روش بدون جراحی  برای سفید کردن پوست است که در تمامی نقاط بدن به عنوان مثال برای روشن شدن پوست صورت، بدن، پوست کشاله ران، پوست ناحیه اندام تناسلی، رفع سیاهی زیر بغل و پوست گردن می توان آن را مورد استفاده قرار داد، اگر چه بیشتر در ناحیه  صورت مورد استفاده قرار می گیرد. این روش درمانی سفید شدن پوست مخصوصا برای زمانی که پوست تیره ای دارند و برای از بین بردن بسیاری از نواقص پوستی بکار برده می شود. میکرودرم برای درمان پوست های تیره ، کاهش جای زخم آکنه، روشن کردن لکه ها و تغییر رنگ ها، از بین بردن چین و چروک های ریز، یکنواخت کردن رنگ پوست و کاهش آکنه و برآمدگی های تیز مورد استفاده قرار می گیرد.

در روش میکرودرم، یک دستگاه یا ابزار خلا بسته مورد استفاده قرار می گیرد که بلورهای اکسید آلومینیوم را به آرامی از طریق یک لوله به پوست شما می پاشد. این دستگاه سایش حفیف ذرات را با مکش ترکیب می کند تا لایه های خارجی مرده یا آسیب دیده را از پوست شما خارج سازد. سپس ذرات و زائده های پوستی به داخل لوله کشیده می شوند و از آنجا به سطل زباله فرستاده می شوند و از بین برده می شوند. بلورها به آرامی پوست شما را براق می کنند و مکش جریان خون و تولید کلاژن را تحریک می کند. در اغلب موارد، این روش روشن شدن پوست در حدود 15 تا 20 دقیقه طول می کشد و به بیهوشی نیاز ندارد. همانند بسیاری از روش های جوانسازی دیگر، برای ترمیم پوست و بدست آمدن زیبایی طبیعی آن به بیش از یک جلسه نیاز است. اغلب پزشکان برای بدست آمدن نتایج بهینه بین 6 تا 12 جلسه درمانی را با فاصله 3 تا 4 هفته ای توصیه می کنند. عوارض جانبی این روش شامل آسیب دیدگی های پوستی می شود که موجب تغییر رنگ و ایجاد جای زخم می شود.

درم ابریژن

روش درم ابریژن را نباید با روش میکرودرم اشتباه نگیرید. این روش روشن شدن پوست شامل تراشیدن لایه های بالا پوست با جراحی است. این  روش عموما برای نرم کردن تیرگیهای بی قاعدگی های پوستی مثل جای زخم و عرضه پوستی با ظاهر صاف تر و سفید کردن پوست این ناحیه مورد استفاده قرار می گیرد. این روش همچنین برای درمان جای زخم های عمیق آکنه مورد استفاده قرار می گیرد. در موارد اندک، این روش برای سفید شدن پوست صورت بکار برده می شود. همانند آنچه از روش های جراحی زیبایی تهاجمی تر انتظار دارید، زمان درمان و بهبودی با این روش بین چند هفته تا چند ماه است. هزینه این روش به اندازه ناحیه درمان شده بستگی دارد.

لیزر


جوانسازی پوست با لیزر یک روش زیبایی محبوب است که باعث جوان سازی پوست و کاهش اثرات نور خورشید، پیری و بعضی از اختلالات پوستی  صورت می شود. این روش روشن شدن پوست بی خطر، موثر و بهینه است. همچنین، هزینه این روش سفید کردن پوست صورت و بدن به نسبت روش های درمانی دیگر ارزان تر است. جوانسازی پوست با لیزر با متمرکز کردن پرتوهای پالس دار نور در پوست نامنظم، جداسازی لایه به لایه پوست عمل می کند. این روش درمانی اغلب برای درمان چین و چروک های ریز و همچنین جای زخم آکنه مورد استفاده قرار می گیرد. این روش درمانی برای افرادی که دائما با مشکلات آکنه درگیر هستند یا رنگ پوست تیره تری دارند مناسب نیست. این روش درمانی برای درمان ترک بدن توصیه نمی شود. روش سفید شدن پوست با لیزر به صورت سرپایی و با استفاده از ترکیبی از بیهوشی موضعی و داروهای مسکن به منظور کنترل درد صورت می گیرد. درمان کامل روشن شدن پوست بین 90 دقیقه تا 2 ساعت طول می کشد. پس از آن، بر روی ناحیه درمان شده پانسمان قرار داده می شود که باید بین 1 تا 3 روز در این محل باقی بماند. زمان بهبودی در این روش بین 7 تا 21 روز است و در طول آن احساس می کنید دچار آفتاب سوختگی متوسط شده اید. عوارض جانبی این روش روشن شدن پوست شامل ورم، کبودی و قرمزی است. قرمزی ممکن است پس از سه هفته ادامه داشته باشد که با آرایش می توان آن را پنهان کرد تا پس از 2 تا 3 ماه از بین برود. عوارض جانبی جوان سازی پوست با لیزر اختلالات رنگدانه ای است.

http://iranlaserclinic.ir/

http://iranbeautyclinic.co

http://clinicsibesorkh.com

صفحه1

www.sepidclinic.com